Hollywood Stars
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hollywood Stars

Un forum RPG cu celebritati din toata lumea !
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Stropi de ploaie

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:07 pm

Cand pleca de acasa isi lua un hanoorac negru si isi trase gluga pe cap.Nu voia sa o recunoasca cineva pentru ca era extrem de obosita din punct de vedere mental.

Susurul apei ce curgea involburata la vale ii linistea sufletul.Intre timp incepuse sa picure.
Nefiind nimeni in preajma isi dadu gluga jos.Voia sa isi simta chipul brazdat de lacrimile norillor.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:12 pm

Kanon statea pe o piatra mare si se uita la cascada. Apa curgea repede si lin.. era rece .. iti dadea fiori numai cand o auzeai.Kanon o zari cu coada ochilui pe fata ce se afla acolo.. dar nu spuse nimic.. nu vrea sa o deranjeze.
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:19 pm

Simti in spatele ei o prezenta ce o urmarea.Se ruga doar sa nu fie vreunn fan nebun care ameninta ca se omoara daca nu primeste un autograf.Totusi se intoarse.
Isi dadu seama ca se inselase.
-De cat timp stai acolo?intreba ea usor amuzata.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:21 pm

Kanon tresarise putin dand din cap apoi isi intoarse privirile calde catre fata
-De ceva timp.. nu de mult.. zise el indiferent inca privind-o cu o privire fixa , pupilele lui fiind foarte mici
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:25 pm

-Ok...atunci e bine presupun.
Se duse mai aproape de marginea malului raului unde se varsa cascada.
Baga mana in apa.Era rece ca o bucata de gheata dar totodata placut si foarte pura.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMar Oct 27, 2009 11:28 pm

-E foarte rece.. zise baiatul adbesnt privind in gol apoi ofta scurt schitand un zambet scurt si sec doar pentru sine . Insepu sa se joaca cu limba si cu pierce din buza privind tot in gol fara sa auda sau sa simte ce e in jurul lui.. era foarte ingandurat
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 5:54 pm

Auzi mult prea bine ce spusese cel de langa ea.Stia ca era rece dar avea o nelamurire.
-Ce e rece?Apa sau ploaia?intreba ea nedezlipindu-si ochii de pe malul celalalt unde zarise o veverita.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 6:36 pm

-Apa.. ploaie e asa si as.a. zise el cu o expresie ciudata pe fata privind fix spre apa.
-De ce te afli aici?singura.. pe o vreme ca asta.. zise el cu o voce lina si clama ridicandu-si privirile spre fata.
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 6:45 pm

-Pai e o poveste din aia lunga care nu se mai termina asa ca o sa o zic pe scurt.
M-am saturat de orasul ala pur si simplu.De toti obsedatii aia dupa atentie,putere,bani si care sunt extrem de obositori cu intrebarile lor stupide si puerile.E greu sa traiesti in secolul asta.
Oricum...nu stiam unde as putea merge asa ca am ales sa vin aici.Sin in privinta vremii nu pot spune nimic de rau.Iubesc ploaia.
-Dar tu de ce esti aici?
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 6:59 pm

-Doar o plimbare simpla.. "Orice are un inceput" isi zise el in gand schitand un zambet sec pe chipul lui . Isi ridica privirile spre cerul innorat . Cativa stropi de ploaie ateriza pe fruntea lui si pe buzele lui moi.
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:06 pm

-Inteleg,spuse ea privindu-i chipul pret de o secunda dupa care se intoarse la contemplatul maretiei peisajul scaldat in culori calde si dulci sub lumina stropilor reci de apa limpede.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:17 pm

-O sa racesti.. spuse el incet schitand un zambet si privind-o apoi pe fata cu chipul sau parca luminat si privirea blanda . Ochi ii straluceau puternic . O privi pret de cateva secunde apoi inchise ochii .
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:31 pm

Schita un zambet privind-l la randul ei.
-Nu cred...si oricum daca s-ar intampla macar as putea sa stau inchisa in casa fara cineva langa mine care sa ma indoape cu ceaiul ala cu gust de varza si pastilele alea mare si greu de inghitit.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:33 pm

-Oh.. nu cred ca e asa rau.. zise el zambind in sinea lui si incercand sa isi aminteasca despre acest loc .. sau despre cineva din acest loc. Se uita in jur
" E aproape ca inainte"" isi zise el in gand
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:38 pm

-Crezi tu!Probabil si eu exagerez dar nu suport ca lumea sa-mi dicteze si eu sa urmez poruncile.Vreau sa fiu doar eu fara alti obsedati de munca langa mine.
Viata e frumoasa atunci cand e simpla.
Spuse ea vorbind cu capul pe genunchi.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:44 pm

-Asa e.. aici sunt deacord cu tine.. zise el oftand scurt si ridicandu-se de pe piatra rece mergand langa malul cascadei si bagandu-si mana in apa rece . Ii placea la nebunie sa se joace cu mana in apa.
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 7:52 pm

Isi ridica capul de pe genunchi cand simti ca cel de langa ea se ridica.
Culese o castana inca invelita in coaja verde si tepoasa.O desfacu usor scotand la iveala miezul tare si maroniu.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 8:05 pm

-Ah.. ploua de mult.. oare cand o sa se opreasca?spuse baiatul putin mai senin la fata cu o expresie mai vesela incercand sa lase amintirile neplacute si placute deoparte bucurandu-se de pisaj, chiar daca nu era unul stralucit.
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 8:13 pm

-Nu prea iti place ploaia nu-i asa intreba Anna privindu-l pe cel din fata ei cu un suras pe chip.Oricum nu iti fa griji.Nu cred ca va mai dura mult,spuse ea privind la norii ce incepeau sa se risipeasca.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 8:21 pm

-Ba imi place sa o privesc.. deobicei imi place sa o si ascult.. e asa liniste afara cand ploua.. chiar ma linisteste.. doar ca .. uneori e obositor.. asa ma eu impresie.. zise brunetul zambindu-i fetei
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 8:43 pm

-Mmmmm ....foarte probabil.
Stii ce e ciudat si totodata interesant in toata treaba asta?
Ca stam de vorba de atat timp si nici macar nu stiu cum te cheama,spuse ea surazand.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 9:33 pm

-Aa.. da asa e.. scuza-mma.. am uitat.. Ma numesc Kanon.. spuse brunetul intinzand mana avand pe fata imprimat un zambet sec dar totusi destul de cald incercand sa para amabil si prietenos
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 9:38 pm

-Vad pe fata ta ca nu pprea iti plac prezentarile si introducerile.Mda...nici mie....Hai sa sarim peste partea asat atunci.In orice caz ca sa nu uit nici eu...Numele meu e Anna,spuse ea zambind.
Sus In jos
Kanon
Admin
Admin
Kanon


Mesaje : 77
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 29
Localizare : In nyappy world :x

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 9:48 pm

Baiatul isi retrase mana subtil
-Eh.. depinde de starea mea.. si da.. incantat deasemenea.. scuze ca sunt mai necioplit.. dar nu ma simt asa de bine dispus astazi.. zise baiatul scapand un mic suspin
Sus In jos
https://hollywood-stars.forumgratuit.ro
Anna
New user
New user
Anna


Mesaje : 49
Data de înscriere : 27/10/2009

Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie EmptyMier Oct 28, 2009 10:12 pm

-Nu cred ca esti necioplit.Si oricum mai bine asa decat prea multe formalitati si tot felu de chestii care tin de maniere.
Si oricum suntem in natura.Aici poti sa te simti cum vrei sa faci ce vrei si poate sa nu iti pese de nimeni.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stropi de ploaie Empty
MesajSubiect: Re: Stropi de ploaie   Stropi de ploaie Empty

Sus In jos
 
Stropi de ploaie
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hollywood Stars :: Out :: Cascada-
Mergi direct la: