Hollywood Stars
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hollywood Stars

Un forum RPG cu celebritati din toata lumea !
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nothing special

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:22 pm

-Pentru ca de-abia te-am cunoscut si nu e treaba ta ce fac eu. Daca eram o cersetoare de pe strada, mai ziceam, dar nu sunt si nu am nevoie de ajutorul si mila ta, a nimanui. Ma descurc singura.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:37 pm

Uau. S-a enervat.
-Bine. Nu mai insist daca tu nu vrei. De fapt, ai dreptate. Faci ce vrei cu viata ta, i-am zis indiferent.
Nu inseamna ca daca cineva se ofera sa te ajute o face din mila. Ma gandeam ca Mika a luat-o ca si cum m-am oferit sa o ajut din mila, dar nu era asa. Vroiam sa o ajut pent ca asa vroiam.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:39 pm

Felul in care mi-a dat ultima replica, m-a enervat si mai tare, dar am incercat sa ma abtin. M-am ridicat de pe pat.
-Eu am niste treaba, asa ca...
Desigur, nu aveam nicio treaba, dar ma enervase si nu mai aveam chef sa stau acolo.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:49 pm

M-am ridicat din pat si m-am pus in usa. Mi-am dat seama ca a deranjat-o tonul meu asa ca am icnercat sa remediez situatia.
-Uite... imi pare rau ca am vorbit asa. Serios. De obicei nu sunt asa de insensibil si de indiferent.
Ma simteam ca naiba si speramc a Mika sa mai ramana putin. Imi placea compania ei.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:52 pm

Mi-am dat ochii peste cap.
-Mi-au mai oferit si altii ajutor in legatura cu lucruri la care nu vroiam sa fiu ajutata. Si nu de ei. Daca vreau ajutor, ceea ce se intampla rar, ma duc la prieteni si le cer lor ajutorul. Stiu ca sunt mica si slaba, dar pot sa ma descurc de una singura.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyMier Oct 28, 2009 11:59 pm

Incepea sa ma enerveze.
- N-am spus ca nu te poti descurca singura,. Nu mai fi asa incapatanata ca nu vei rezolva nimic. Am inteles ca nu vrei sa te ajut, dar sa stii ca de multe ori e bine sa accepti ajutorul celorlalti.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 12:03 am

Chiar aveam de gand sa ii spun cum stau lucrurile. Parea ca nu pricepuse ce ii spusesem.
-Se pare ca nu ai inteles ideea.
Am facut o pauza de cateva secunde, apoi am continuat:
-Ma lasi sa ma duc acasa?
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 4:09 pm

Bun. Mika se suparase pe mine ceea ce nu prea mi-a convenit.
-De ce vrei sa pleci? Chiar asa de tare te-am suparat?
Nu aveam de agnd sa o las sa plece. NU avea motiv sa fie suparata pe mine dintr-o asemenea chestie. Mi se parea un motiv banal.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 5:05 pm

-Ti-am spus ca am niste treaba.
Da, sigur. Singurul lucru pe care trebuia sa il fac era sa spal vasele, care se puteau spala si mai tarziu. Dar daca lui Uruha i se parea ca el era cel mai bun ca sa ma ajute (iar eu nici nu ceream ajutor), preferam sa spal vasele.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 10:35 pm

-Aha... sa inteleg ca pana acum nu ai avut treaba, i-am zis ridicand o spranceana. Uite. Stiu ca vrei sa scapi de mine pentru ca te-am suparat sau ceva, dar daca intr-adevar ai fi avrut treaba nu cred ca ai fi trcut pe la mine.
M-am gandit sa o las sa plece daca asa vroia. Nu vroiam sa credea ca aveam sa o violez sau ceva pentru ca nu o lasam sa plece.
-Daca vrei poti pleca, i-am zis si m-am dat din usa.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 10:56 pm

M-am incruntat la el, apoi am deschis usa si am iesit in hol. Uruha la inceput mi se paruse de treaba, dar acum parea foarte ingamfat si nu-mi placeau persoanele astea. M-am incaltat rapid si am iesit pe usa, fara sa il mai salut. Eram foarte nervoasa. Chiar nu pricepea ce ma deranjase si fusesem destul de clara. Increzutul...
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 EmptyJoi Oct 29, 2009 11:11 pm

S-a uitat urat la mine, a deschis usa, s-a incaltat si a plecat. Am ramas mirat, dar nu mai aveam ce face. I-am lasat o impresie proasta si aveam impresia ca ma va uri pentru totdeauna din cauza asta. Am oftat lung si am mers in sufragerie pentru a face curat. Era mai rau decat intr-o groapa de gunoi. Bine... nici chiar asa, dar nu era nici departe. Nici nu m-am apuct bine sa strang pentru ca m-am asezat pe canapea. Ma simteam intr-adevar prost pentru ca am suparat-o pe Mika. Nu parea genul care iarta usor asa ca trebuia sa ma ganesc la o solutie.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nothing special - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Nothing special
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hollywood Stars :: House :: Apartamentele-
Mergi direct la: