Hollywood Stars
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hollywood Stars

Un forum RPG cu celebritati din toata lumea !
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nothing special

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 10:37 pm

Puncte negre si miscatoare. Acelea erau singurele lucruri pe care le-am vazut in acea dimineata. Dupa o noapte de betie m-am trezit al naibii de mahmur si nu mai stiam nimic de mine. Capul ma durea ingrozitor si simteamc a in fiecare clipa urma sa explodeze. Ochii imi lacrimau din cauza luminii puternice din camera, iar gura imi era uscata. Am incercat sa ma ridica din pat, dar n-am fost in stare. Priveam fix tavanul incercand sa-mi amintesc ceva, dar fara rezultat. Camera era intoarsa pe dos, probabil de la naoptea trecuta. Abia mai aveai loc pe unde sa calci. In mod normal sunt foarte ordonat. Am avut noroc ca am reusit sa-mi termin de mobilat apartamentul si sa-mi pun lucrurile la locul lor intr-un timp scurt.


Ultima editare efectuata de catre Uruha in Mar Oct 27, 2009 10:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 10:42 pm

Tocmai veneam de la cumparaturi. Imi cumparasem cateva haine. Trecand pe hol, mi-am dat seama ca nu-mi cunoscusem inca vecinii. Pe niciunul dintre ei. Nu eram foarte sociabila, dar nu stiu de ce, aveam chef sa cunosc cativa, macar unul. Am luat prima usa care mi-a iesit in cale, am batut si am asteptat sa imi fie deschisa.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:02 pm

Am auzit cateva batai in usa. Prost moment. M-am chionuti sa ma ridic din pat. In drum spre usa era sa cad de cateva ori si din cauza ca m-am dezechilibrat si pentru ca nu aveam pe unde calca. Am deschis usa fara sa vad cine era si, evident, fara sa ma uit in oglinda sa vad cum aratam. Am vazut o fata foarte slaba si cu parul negru. M-am uitat o vreme la ea incefrcand sa-mi dau seama daca visez, apoi am salutat-o.
-Buna...
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:06 pm

-Buna, i-am raspuns, incercand sa par prietenoasa. Doar ce m-am mutat si am vrut sa imi cunosc noii vecini. Sper ca nu deranjez.
Tipul care imi deschisese parea total pe alta lume, parea ca il deranjasem. De-aia nu-mi placea sa bat la usa vecinilor si sa ma introduc. Totusi, imi placea faptul ca era inalt si avea un aspect placut, in ciuda fetei lui, dupa care se pua observa ca nu era in apele lui.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:10 pm

Am inceput sa ma balbai in incercarea de a spune ceva.
-Intra... i-am zis intr-un final si m-am dat din usa.
Ma durea capul al naibii de tare si am simtit ca mi se facea rau. Trebuia sa fiu obisnuit cu asta deja.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:12 pm

Probabil ca il deranjasem, asa ca nu am intrat. Tipul chiar nu avea chef de vizite, asta se vedea clar. O data am vrut si eu sa-mi cunosc vecinii si am dat-o in bara. La naiba!
-A, nu vreau sa te deranjez...
Nu stiu de ce, dar speram sa nu fie de acord cu mine si sa imi spuna sa revin mai tarziu sau altceva de genul asta. Speram sa insiste sa intru.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:15 pm

-Nu m-ai deranjat, i-am zis calm, intra, te rog.
Speram sa nu refuze din nou ca atunchi chair m-as fi enervat.
-Scuza dezastrul.
Dezastru era putin spus. Noroc ca aveam doua camere asa ca am decis sa o duc in dormitor. Singurul lucuru de care imi aminetam in acel moment era faptul ca in dormitor era luna si bec.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:28 pm

-Nu-i nimic, si la mine e la fel.
Am intrat indiferenta in camera in care ma invitase. Era dormitorul. De obicei se invita in sufragerie, dar mi-am zis ca poate acolo era mult prea dezordine ca sa o mai vada si altcineva in afara de el. M-am asezat pe pat.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:35 pm

Am ramas in usa si sprijinit capul de tocul usii. Ma uitam la ea cu ochii mici. Nu prea eram in stare sa gandesc deloc.
-Te servesc cu ceva?
Buna intrebare. Dupa ce i-am pus intrebarea ma gandeam daca am intr-adevar cu ce sa o servesc.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:39 pm

Mi-am sprijinit pungile cu haine de pat si m-am intors catre el.
-Doar cu niste apa.
Tipul chiar nu parea sa se simta bine si ma simteam putin aiurea. Dar parca nu vroiam sa plec. Imi placea aspectul lui, faptul ca avea parul ravasit, hainele mototolite si o fata care prezenta dezinteresul si oboseala.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:42 pm

Am aprobat din cap si am mers in bucatarie. Pe drum mi-am dat seama ca habar n-aveam cum o chema pe fata. Am pus apa in pahar, dar am hotarat sa merg sa ma aranjez, Cand mi-am fazut fata in oglinda am ramas mut. M-am spalar repede pe fata si pe dinti si mi-am aranjat parul, dupa care m-am imbracat cu ce am apucat si m-am intors in dormitor cu tot cu apa.
-Poftim, i-am spus intinzandu-i paharul. Aa,,, Cum ziceai ca te cheama?
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:45 pm

Am asteptat ceva timp pana cand uruha sa se intoarca. Ii auzeam pasii si auzeam usile deschizandu-se si inchizandu-se. Intr-un final a revenit in dormitor cu apa cu tot. Era schimbat. Isi aranjase parul isi schimbase hainele. Deci de-asta intarziase atata. Am luat paharul si am zambit.
-Mika, i-am spus, intinzandu-mi mana.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:55 pm

-Uruha, i-am raspund si eu dandu-i mana.
Aveam o mana foarte fina si subtire in comparatie cu a mea. I-am studiat putin corpul. Era intr-adevar foarte claba, dar arata foarte bine. Hainele i se potriveau perfect. Am zambit si m-am asezat pe pat langa ea.
-Si... aaa..., nici nu stiam ce sa o intreb, stai de mutl aici?
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMar Oct 27, 2009 11:59 pm

Am chicotit.
-Nu, ti-am spus ca doar ce m-am mutat.
Uruha mi se parea cam aiurit si distrat. Era bine. Si eu eram la fel.
-Nici tu nu pari sa locuiesti aici de mult timp.
Am observat atunci frumusetea lui si trasaturile lui. Era, intr-adevar, frumos. Cred ca se spalase pe fata pentru ca parea mai proaspat.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 11:17 am

Imi spusese ca abia se mutase? M-am uitat nedeuemrit la ea.
-Aa... M-am mutat daor de cateva zile, dar spre norocul meu am tremrinat repde cu aranjatul...
Mi-am plimbat privirea prin camera pantru a vedea daca intr-adevar am terminat cu aranjatul. Durerea de cap nu incetase. Il simteam tot mai greu.
-Iti place sa petreci? am intrebat-o dintr-odata.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 12:58 pm

-Depinde, i-am spus indiferenta.
Nu ma dadeam in vant dupa petrecerile in cluburi si nu-mi placea sa dansez, dar gaseam eu alte cai de petrece. Sperm ca Uruha nu era genul care umbla numai prin cluburi cu muzica tehno si ca asta intelege el prin distractie.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 6:25 pm

-Aha...
Deci nu prea ii placea sa petreaca... sau poate ca nu-i placeau cluburile. Eu mergeam in cluburi de fiecare data cand aveam ocazia, dar mergeam in cluburi de stil unde se asculta muzica buna. De fapt, n-as suporta sa merg in localurile unde nu se asculta muzica rock.
-Mie imi place sa ies, ma consider foarte sociabil, dar sa stii ca nu merg in cluburile alea de boi bani unde se asculta muzica de toata jena, i-am zis zambind.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 10:16 pm

-Depinde ce intelegi prin muzica de toata jena. Mie nu-mi plac cluburile, dar imi place sa ies. Si nu sunt foarte sociabila.
Ma intrebam daca era o idee buna ca facusem cunostinta cu Uruha. Eram fericita ca macar arata bine si ca nu ma plictiseam acolo, dar speram sa fie ca mine.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 10:24 pm

-Ce inteleg eu prin mzuica de toata jena? Pentru mine muzica de toata jena e muzica aceea unde se aud doar bubuituri si in fiecare melodie este acelasi ritm. Sunt chiar stresante melodiile alea...
Am tacut putin.
-Cred ca problema cu sociabilitatea se poate rezolva, i-am spus ganditor.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 10:50 pm

Am ridicat o spranceana.
-Da? Cum?
Uruha avea de gand sa stea tot timpul cu mine si sa vorbeasca mereu cu mine. Hm, cred ca eram o persoana destul de greu de schimbat. Asa, ca succes.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 10:59 pm

-Ce? Crezi ca esti chiar atat de dificila? Pai... daca vrei ai putea iesi cu mine si cu baietii pentru inceput. Sunt foarte de treaba asa ca n-ai de ce sa-ti faci griji, dar depinde si de tine. Si tu trebuie sa vrei sa devii mai sociabila, ca daca nu vrei... recunsoc ca va fi greu.
Speram ca Mika sa accepte propunerea si sa vrea sa se schimbe.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 11:04 pm

-Cu tine si cu prietenii tai? Prefer sa nu. Am mai facut asa ceva, iar prietenii tipului s-au dovedit a fi niste idioti sau nu m-au bagat in seama pur si simplu. Poate ca sunt de treaba cu tine ca sunteti ca intre baieti.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 11:09 pm

Deci stiam ca va refuza.
-Haide... nu inseamna ca daca rpietenii lu' ala au fost idioti sunt si ai mei. INcearca. Iti zic eu ca te vei distra si daca nu va fi asa ne prefacem ca nu ne-am cunoscut niciodata, ca sa nu spui ca... fac misto de tine. Nu am nici cea mai mica intentie, vreau doar sa te ajut.
Ciudat... abia o cunoscusem si vroiam sa o ajut, dar nu m-a deranjat pentru ca MIka imi parea foarte de treaba si era faorte simaptica.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 11:16 pm

M-am incruntat putin si mi-am intors privirea in alta parte.
-Vrei sa ma ajuti? Nu am nevoie de ajutor.
Nu-mi placea sa imi spuna cineva pe care abia il cunoscusem ca vroia sa ma ajute. Nu aveam nevoie nici de mila, nicid e ajutorul lui. Ma puteam descurca singura.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special EmptyMier Oct 28, 2009 11:20 pm

-Aa bine. Faci cum vrei, i-am zis.
Dca nu vroia ajuorul meu atunci mi-am zis ca nu mia avea rost sa ma stresez. M-am lasat pe spate si mi-am pus mainile sub cap.
-Dar.... de ce nu vrei sa te ajut?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nothing special Empty
MesajSubiect: Re: Nothing special   Nothing special Empty

Sus In jos
 
Nothing special
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hollywood Stars :: House :: Apartamentele-
Mergi direct la: