Hollywood Stars
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Hollywood Stars

Un forum RPG cu celebritati din toata lumea !
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 La o cafea si o tigara

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMar Oct 27, 2009 11:05 pm

Am intrat in prima cafenea care mi-a iesit in cale. Nu era cine stie ce, dar aveam cehf sa beau linistit o cafea si sa uit de stres si nervi. Cand am intrat m-am uitat dupa o mase lanmga geam si m-am asezat. Mi-am scos din buzunar pachetul de tigari si am prins o tigara privind pierdut pe geam. De fapt, priveam undeva afara.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMar Oct 27, 2009 11:48 pm

Iesisem in oras ca sa imi cumpar o husa noua pentru chitara. Cealalta se rupsese. Eram obosita pentru ca batusem ceva drum, asa ca m-am hotarat sa ma asez undeva si am vazut o cafenea in apropiere. Am intrat si am cautat o maa cu privirea. La una din ele, spre mirarea mea, statea Uruha. M-am dus direct la el si m-am asezat pe scaun, in fata lui.
-Buna.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 6:26 pm

Mi-am mutat privirea spe persoana care tocmai se asezase si am observat ca era Mika. M-am uitat atent la ea si i-am zmbint.
-Buna si tie.
Am observat ca avea cu ea o plasa.
-Ce ti-ai cumparat?
Sus In jos
Hilary Duff
New user
New user
Hilary Duff


Mesaje : 18
Data de înscriere : 27/10/2009

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 9:53 pm

Sedea la o masa, adormita, band din cand in cand dintr-o cafea mare, cu lapte.
Isi indrepta pierduta privirea spre usa de sticla, cuprinzand-o o melancolie inutila
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 10:37 pm

-Niste haine... Ai comandat deja?
Eram destul de obosita si o cafea chiar imi prindea bine atunci. Mi-am scos din buzunarul gecii pachetul de tigari si bricheta, mi-am scos una si mi-am aprins-o.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 10:42 pm

-N-am comandat inca. Mi-a fost prea lene, i-am zis razand, dar acum ca ai venit tu, fac eu cinste. Ce sa fie?
Mika a picat la fix. Singur cred ca m-as fi plictisit.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 10:57 pm

-O cafea. Atat.
Uruha mi se parea de treaba si era singurul pe care il cunosteam in orasul acela nou. Nu stiu unde locuise el inainte, dr gandul ca aveam cu cine sa vorbesc ma facea sa ma simt bine.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:03 pm

-S-a facut.
I-am facut semn chelneritei pentru a veni la masa noastra. Mi-a fost imposibil sa nu ma uti la ea. Era o tipa faorte simpatica si avea un zambet fermecator. M-am uitat mult la ea si am icneput sa ranjesc.
-Doua cafele, te rog, i-am spus inca uitandu-ma la ea.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:06 pm

Uruha a chemat-o pe chelnerita si cand a ajuns, a ranjit si s-a uitat la ea. Flirta cu ea. M-a enervat putin, m-a facut sa ma simt foarte prost si in plus. Nu i-am spus nimic pentru ca nu ma mira si am continua sa ma port natura, ca sic and nimic nu s-ar fi intamplat.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:12 pm

Cand chelnerita a plecat mi-am intors privirea spe Mika. Parea putin enervata. Nu-mi placea privirea ei.
-Si... de ce te-ai mutat in orasul asta? am intreabt-o incercand sa fac conversatie, dar eram si curios.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:19 pm

-Vreau sa ma lansez si pentru asta trebuie un oras mare, asa ca am venit aici.
In mod normal as fi continuat si l-as fi intrebat de ce s-a mutat si el, dar dupa faza cu chelnerita, imi pierise tot cheful.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:26 pm

M-am uitat la ea si am ridicat din spranceana.
-Vrei sa te lansezi? Stii ca trebuie sa inveti sa socializezi pentru a te lansa pentru ca, prbabil stii si tu, cand esti vedeta intri in contact cu multa lume, interviuri, poze, paparazzi mereu pe urmele tale..., dar oricum iti urez succes. Mi-ar placea sa cantam impeuna intr-un concert, i-am zis zambind.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:29 pm

-Nu trebuie sa fiu sociabila, trebuie sa am un manager bun.
Am hotarat sa nu ii spun nimic in legatura cu cantatul impreuna. Mi-ar fi placut sa cant cu el pentru ca era avansat si sigur era ceva de capul lui, dar reusise sa ma enerveze, asa ca nu am mai continuat.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:42 pm

M-am uitat la ea si n-am mai zis nimic. La inceput a fost foarte deschisa, oarecum, iar acum... e faorte retinuta si pare enervata la culme. Mi-am mutat privirea spre geam. Nu era nimic interesant.
Intre timp s-a intors chelnerita cu cafelele. M-am uitat zambind la ea si i-am multumit. N-am scapat-o din priviri pana nu a ajuns la tejghea.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:45 pm

Chelnerita a revenit cu cafelele, iar Uruha iar i-a zambit si a urmarit-o cu privirea pana cand s-a intors la tejghea.
-E sexy, nu? l-am intrebat.
Imi venea sa plec de-acolo, dar eram prea obosita ca sa plec tocmai atunci.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:52 pm

-Da... dar nu e genul meu. Pare prea... nu stiu... lipicioasa, care umbla toata ziua numai dupa bani. Nu prea imi plac tipele de genul. Le prefer pe alea mai romatice.
Am baut putina cafea si am aprins inca o tigara. Fumam destul de mult desi eram constient de riscurile la care imi supuneam corpul.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyMier Oct 28, 2009 11:58 pm

-Deci nu esti interesat de ea? Ciudat, as fi spus ca ai fi dat orice ca sa i-o tragi, i-am spus rece.
Fusesem dura, dar ma deranjase si o merita. Dar nu ma mira. Era tipic masculin sa se uite dupa tipe de care nici nu era interesat.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 12:04 am

M-am uitat la ea si am cascat ochii cat cepele. Ce o fi apucat-o?
-Mi se pare mise sau esti geloasa?
Sigur era geloasa. Daca nu ar fi fost n-ar fi reactionat asa.
-Recunoaste ca nu ma supar.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 12:07 am

Am cascat ochii. Tipul asta nu era in toate mintile. Cum as fi putut sa fiu geloasa?
-Esti nebun, i-am spus. Cine te crezi? Crezi ca esti cine stie ce bunaciune ca sa fiu geloasa? In niciun caz! Nu sunt geloasa.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 4:15 pm

-Wow, calmeaza-te! Nu trebuie sa sari cu gura pe mine. Te-am intrebat asta din simplul fapt ca te-ai cam ofticat sau iritat sau enervat sau cum vrei tu sa-i spui. Daca n-ai fi fost geloasa nu ti-ai fi schimbat atitudinea. Cand ai intrat ai fost foarte zambitoare.
Chiar nu vroiam sa ma cert cu ea pe tema asta. Mi se parea foarte firava,d ar ii statea bine nervoasa.
-Apropo, iti sta bine nervoasa. Nu ti-am spus asta ca sa fac misto de tine.
Sigur avea sa interpreteze asa.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 5:08 pm

-M-am enervat pentru ca mi s-a parut lipsa de respect fata de mine, nu pentru ca eram geloasa. Nici nu te cunosc de mult timp. Si ma bucur ca te fac fericit.
De obicei cand ma contraziceam cu cineva sau cand ma certam, mereu imi sarea tandara si spuneam o gramad de lucruri, de parca sine stie cat m-ar fi afectat, dar ce facuse Uruha chiar nu imi afecta cursul vietii.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 10:41 pm

Bine... poate ca am fost cam nesimtit la faza cu chelnerita, dar totusi, sunt ti, iar tipii se uita dupa fete.
-Ah... Imi pare rau. Am fost nesimtit.
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 11:01 pm

-Nu te obosi. E tipic masculin, asa ca nu ma mir. Am un amic care mereu face asa. Se uita la toate, le analizeaza si apoi spune "Ce? Sunt baiat". Deci, te inteleg. Dar nu inseamna ca e si bine.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Uruha
Member
Member
Uruha


Mesaje : 118
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Somewhere I belong

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 11:18 pm

Am ridicat o sparnceana.
-Ti se pare ca as spune asa ceva? De fapt... nu raspunde pentru ca stiu raspunsul.
Nu aveam sa o scot la capat cu asta. MIka isi sustinea propriile pareri, iar eu pe ale mele. Chestia asta sigur ducea la o cearta asa ca trebuia sa schimb subiectul.
-Mai ai frati?
Sus In jos
Mika
Member
Member
Mika


Mesaje : 130
Data de înscriere : 27/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Insula Dramei Totale, unde totul este interactiv!

La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara EmptyJoi Oct 29, 2009 11:22 pm

-Un frate mai mare. E misto sa ai frati mai mari. Tu ai?
Era misto sa ai frati mai mari pentru ca daca se lua cineva de tine, imediat intervenea el. Pe langa asta, ma intelegeam foarte bine cu fratele meu.
Sus In jos
http://www.lifestyle.forumxpress.net
Continut sponsorizat





La o cafea si o tigara Empty
MesajSubiect: Re: La o cafea si o tigara   La o cafea si o tigara Empty

Sus In jos
 
La o cafea si o tigara
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Hollywood Stars :: Orasul :: Cafenea-
Mergi direct la: